Půjčka bez ručitele je půjčka u které nemusíte shánět žádného ručitele, který by vám za vaši půjčku ručil. Uvnitř článku se dozvíte více o půjčkách bez nutnosti ručitele.

Kdo je to ručitel ?

Ručitele se používá k zajištění úvěrů či půjček. Ručitel v postatě ručí za to, že budete v pořádku splácet. Pokud nebudete splácet, tak se může věřitel obráti na ručitele a vymáhat po něm také peníze. V případě úmrtí dlužníků padá půjčka půjčka právě na ručitele. Ručitel máte tedy velkou odpovědnost i když za to nemá prakticky žádné výhody. Proto dnes lidé nechtějí nikomu ručit.

Půjčka bez shánění ručitele

Půjčka bez ručitele je dnes už běžným standartem a můžete si o ní žádat jak u bankovovních společností tak u nebankovních společností. Tyto instituce pak mají jiné zajištění. Ať už se jedná o nutnost donést potrvzení o výši vašich příjmů nebo ručení směnkou či ručení nemovitostí. Společnost, které poskytuje půjčky potřebuje mít půjčku vždy dobře zajištěnou. Podle druhu půjčky se pak používá samotné zajištění půjčky.

Bankovní půjčka bez ručitele

Půjčka bez ručitele od bank je vžd více výhodná než nebankovní půjčky bez ručitele. Vždy tedy přednostně využívejte půjček přímo od bank. Banky jsou také pod mnohem přísnějším dohledem. Dohled nad nimi drží ČNB. Banka si vždy důkladně prověřuje bonitu klienta, počítejte tedy s tím, že budete muset prokázat výši příjmů vaší rodiny. Budou potřeba zejména potvrzení o výši vašich příjmů ze zaměstnání. Ještě před schválením půjčku si také banka prověří registru dlužníků.

Nebankovní půjčka bez ručitele

Právě lidí s malými příjmy nebo lidé se zápisem v registru dlužníků se obracejí na nebankovní společnosti. Nebanovní společnosti jsou rády, protože právě na takové klienty se soustředí. Soustředí se na klienty, kteří neuspěli u banky. Nebankovní společnosti nemají tak tvrdé podmínky pro schvalování půjček a tak mají šancit uspět i lidé, kteří neuspěli u banky. U nebankovních společností je třeba počítat s vyšším ročním úrokem.