Půjčky na zástavu využijí především lidí, kterým už nechtějí jinak půjčit. Aby vám byla půjčku poskytnuta tak musíte dát do zástavy movity či nemovitý majetek. V článku se dozvíte více o půjčkách na zástavu.

Zástava k zajištění půjčky

Zástava se využívá k zajištění půjček. Půjčky se tak jistí před problémovými klienty. V případě, že dlužník nebude dlouhodobě splácet, tak prodají zastavenou věc a získají tak poskytnuté peníze z půjčky nazpátek. Díky tomu má věřitel vždy jistuto, že se mu jeho peníze nakonec vrátí.

Malé půjčky na zástavu

U malé půjčky na zástavu většinou stačí nebankovním společnostem ručení movitými věcmi. Můžete se jednat například o ručení televizí, ručení ledničkou, ručení pračkou atd. V případě o něco větších půjček využívají nebankovní společnosti i ručení automobilem. Ručení movitými věcmi se používá zhruba do výše 100 000 Kč půjčované částky.

Ručení nemovitostí u půjčky na zástavu

Ručení nemovistostí se používá především, kdy se jedná o větší půjčku. Řádově ve statisících až milionech. Ručení nemovitostí je například zcela běžné u hypotečního úvěru či u větších úvěrů ze stavebního spoření. Nikdy neručte nemovitostí za menší půjčky, tak jak to vyžadují některé malé nebankovní společnosti. Těmto nebankovním společnostem jde o to, aby vás připravily o vaši nemovitost.

Hypotéka na zástavu

Vlastní bydlení je dnes velmi drahé a tak si málo kdo dokáže našetřit na vlasní bydlení. Většina lidí si musí na vlastní bydlení vzít větší půjčku. K tomu se nejčastěji používá klasické hypotéka. V dnešní době, ale většina hypotečních bank požaduje abyste měli alespoň 20 procent z ceny nemovitost Hypotéku nabízí téměř každá Česká banka.